Celokeramické fazety: Proč jsou stále oblíbenější

Celokeramické fazety: Proč jsou stále oblíbenější lis, 7 2023

Celokeramické fazety: Co to vlastně jsou?

Bavte se se mnou o moderním trendu v oblasti estetické stomatologie, kterým jsou celokeramické fazety. Ale co to vlastně ty celokeramické fazety jsou? Jde o ultra tenké plátky keramického materiálu, které vašemu zubaři umožňují docílit náhradu viditelné části zubu tak, že vytvoří zdravý, přirozený vzhled. Tyto korunky mohou být použity k opravě široké škály problémů, včetně zlomených zubů, zubů postižených zubním kazem, nebo k korekci tvaru, barvy či velikosti zubů. Pojďme se ponořit do zázraků, které tyto malé keramické plátky přinášejí.

Jak to funguje: Aplikace celokeramických fazet

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou celokeramické fazety tak oblíbené, je jejich jednoduchá a rychlá instalace. Asi jako když Davídek sestavuje model letadla. Může to trvat jen jednu nebo dvě návštěvy u zubaře. Během první návštěvy, zubař odstraní malé množství smaltu z povrchu zubu, aby udělal místo pro fasetu. Poté se odebere otisk, aby se mohla vytvořit fasetu přesně podle tvaru vašeho zubu. Mezitím dostanete dočasnou fasetu, dokud nebude vaše definitivní fazeta připravena. Když se vrátíte pro druhou návštěvu, zubař odstraní dočasnou fasetu a nahradí ji novou, definitivní. Postup je bezbolestný a dá se očekávat, že výsledky budou okamžité a dlouhodobé.

Výhody celokeramických fazet

Děláme si starosti o svůj vzhled a každý si přece zaslouží se cítit krásně, že? S celokeramickými fazetami může být váš úsměv zářivější než kdy dříve. Jejich hlavní výhody spočívají v tom, že mají fantastické estetické a fyzické vlastnosti. Celokeramické fazety vypadají jako pravé zuby, což je velkou výhodou pro ty z nás, kteří touží po zdravém, přirozeném vzhledu. Odolávají skvrnám lépe než skutečné zuby, takže nemusíte obětovat svou lásku k kávě nebo červenému vínků. Navíc jsou mnohem odolnější a vydrží déle než tradiční fazety.

Podívejme se na cenu

Já vím, já vím. Cena je pro mnohé z nás důležitý faktor. Ale co když vám řeknu, že investování do celokeramických fazet se vyplatí na dlouhou trať? Ano, mohou být dražší než jiné druhy fazet nebo korunek, ale jejich dlouhodobá odolnost a estetické vlastnosti činí tuto investici více než oprávněnou. A pokud jde o pocit sebejistoty, který vám může přinést oslnivý úsměv, pak se cenovka na tom najednou zdá být tak okrajová.

Údržba celokeramických fazet je hračka

A teď přichází ta dobrá zpráva. Údržba celokeramických fazet je skutečně jednoduchá. Každodenní běžná péče stačí, aby byly vaše fazety v top stavu. Čistěte zuby dvakrát denně, používejte dentální nit a pravidelně chodte na prohlídky k zubaři. Plus, omezte konzumaci tvrdých a křupavých potravin, které by mohly poškodit fazety. Jen si představte, jak snadné to bude, když už vám nebudou poskakovat různé kartáčky a speciální krémy kolem umyvadla.

Bezpečnost a komfort

Uvažujete o tom, zda jsou celokeramické fazety bezpečné? Nebojte se, jste v dobrých rukou. Celokeramické fazety jsou úžasně bezpečné a komfortní. Vždyť přeci víte, že zubaři by nám nikdy nedoporučili něco, co by nás mohlo ohrozit, že? Navíc, pokud jde o pohodlí, věřte mi, po pár dnech si ani nevšimnete, že je máte. Budete jen obdivovat svůj nový dokonalý úsměv v zrcadle.

Osobní zkušenost

Povím vám něco o mé osobní zkušenosti s celokeramickými fazetami. Davídek vám potvrdí, že jsem byla odjakživa nespokojená s mým úsměvem. Věčně jsem se snažila zakrývat ústa při smíchu nebo se vyhýbat fotografiím, kde by se můj úsměv mohl objevit in flagranti. Pak jsem narazila na celokeramické fazety. Řeknu vám, že to byla jedna z nejlepších investic, jaké jsem kdy udělala. Mé sebevědomí stouplo k nebesům a teď už se nebojím dát svůj úsměv na plný plyn.

Myslím, že je nyní na čase zakončit tento článek. Doufám, že jsem vás inspirovala k tomu, zvažovat celokeramické fazety jako možnost zlepšení vašeho úsměvu. Protože opravdu, kdo by nechtěl jít do světa s jistotou, že má dokonalý úsměv?