Co pomáhá na bělení zubů?

Co pomáhá na bělení zubů? srp, 17 2023

Domačí prostředky pro bělení zubů

Čisté, zářivě bílé zuby - kdo by je nechtěl? Ale jízda k zubaři pro profesionální ošetření může být pro většinu lidi tak trošku děsivá, na mou tvář se právě usmál můj pejsek Peršing a připomněl mi, proč se to neobávám! Nechci ale přeskočit ze zubů na psy, tak se vrátím zpátky. Existuje tady spousta domačích prostředků pro bělení zubů!

Prvním z nich je využití hydrogen peroxidu. Percid pracuje jako fantastický bělící prostředek a může být použit jako ústní voda. Ačkoli je to účinné, měli byste být opatrní a nepoužívat ho příliš často, protože by mohlo poškodit vaše dásně. Soda bikarbona je další domácí lék na bělení zubů. Může se použít jako zubní pasta a je známo, že odstraňuje skvrny z zubů.

Zubní pasta pro bělení zubů

Zubní pasta pro bělení zubů je další populární řešení. Existuje tu nepřeberné množství značek a typů zubní pasty k bělení, takže je opravdu na vás, kterou si vyberete. Doporučuji vám, abyste při výběru brali v potaz hodnocení zákazníků a složení pasty, abyste se vyhnuli chemickým složkám, které mohou poškodit vaše zuby.

Je však důležité si uvědomit, že zubní pasta pro bělení zubů nemusí být ideální pro všechny. Někteří lidé mohou zjistit, že jejich zuby jsou citlivější po použití těchto produktů. Vždy je dobré konzultovat se svým zubařem, než začnete používat nové zubní pasty pro bělení.

Profesionální ošetření k bělení zubů

Jak už asi víte, můžete také jít cestou profesionálního ošetření. To obvykle zahrnuje laserové bělení nebo používání zvláštního gelu. Tato procedura je obvykle nejúčinnější, ale je také nejdražší. Kromě toho je pokud máte citlivé zuby, možná to bude trochu nepříjemné.

Osobně jsem tuto cestu zkusila a musím říci, že výsledky jsou opravdu působivé. Ale znovu říkám, pokud jste citliví na bolest nebo máte strach z zubaře, možná to nebude pro vás ideální volba.

Bělení zubů pomocí přirozených metód

Přecházíme k mým oblíbeným přirozeným metodám. Věřte mi, existuje spousta přirozených způsobů, jak dosáhnout těch snových perlových bílých zubů. Některé z nich můžete snadno vyzkoušet doma a co je nejlepší na tom, jsou to často ingredience, které už doma máte!

První přírodní metoda, kterou bych chtěla zmínit, je olejové vyplachování. Už slyšeli jste o tom? Tato metoda pochází z Ayurvedského medicínského systému a zahrnuje vyplachování úst kokosovým olejem po dobu 15 až 20 minut. Je to úžasně relaxační (vřele doporučuji ho přidat do vašeho ranního rituálu) a prý je schopen odbourávat plak a vybělit zuby.

Další přírodní metoda, kterou bych chtěla zmínit, je užití jablečného octa. Představte si, že tento kouzelný tekutý nápoj může být také použit pro bělení zubů. Jablečný ocet funguje jako přírodní bělicí činidlo, a teoreticky by měl odstranit skvrny na povrchu zubů. Avšak s touto metodou buďte opatrní. Jablečný ocet je velmi kyselý a může poškodit sklovinu vašich zubů, pokud ho použijete příliš často.

Tipy a triky pro udržení čistých a bělých zubů

Nakonec, aby zuby zůstaly dlouhodobě čisté a bílé, je důležité dodržovat zdravou stravu a ústní hygienu. To znamená pravidelné kartáčování zubů (alespoň dvakrát za den, dámy a pánové), jídlo hodně zeleniny a ovoce a omezit konzumaci kofeinu a cukru. Navíc jsem si jistá, že jste také slyšeli o víně a cigaretech, které mohou skvrnit zuby. Takže je možná nejlépe držet se co nejdále!

Věřte mi, péče o naše zuby je důležitá. Nejenže si tím uchováme zářivě bílý úsměv, ale také zdravý a silný chrup. Vždyť úsměv je první věc, kterou si lidé na nás všimnou, že? Takže pojďme se o něj starat, tak jak se o nás starají naši pejsci (ano, opět zmiňuji mého milovaného Peršinga)! Takže chopte své kartáčky a pojďte se mnou na cestu za zářivě bílým úsměvem.