Co pomáhá na bolest osmiček?

Co pomáhá na bolest osmiček? zář, 3 2023

Domácí léčení bolesti osmiček

Ještě před minulým týdnem to bylo jasné jako facka. Ten nepříjemný tlak v zadní části dolní čelisti, který zapříčiňují narůstající osmičky, připomínal iritujícího návštěvníka, kterého jsem doufala, že už nikdy neuvidím. Kdo z nás si na bolest zubů nezvykl? Je to jako spontánní schůzka s nepřítelem, kterou byste nejraději zrušili.

Může to být právě ona, ta bolest zubů, která nás drží vzhůru v noci, ať už jste studentka, maminka na mateřské nebo ENT specialistka. Protože není nic horšího, než probírat se během noci z bolesti a doufat, že nějaký zázračný lék nebo metodika vás převede zpět do sladkého světa spánku. Ale nezoufejte, existují způsoby, jak se vypořádat s bolestí osmiček, a věřte mi, vyzkoušela jsem je všechny, když se osmičky rozhodly, že si podají tvrdou bolestivou lidskou výzvu.

Přírodní léky na bolest osmiček

Až příště budou vaše osmičky dávat o sobě vědět, zkuste některé z těchto přírodních léků. Pamatujte, tělo má zázračný proces hojení a můžeme mu při tom pomoci. Asi nejznámějším a nejlépe dostupným přírodním lékem na bolest zubů je hřebíček. Má silné antiseptické vlastnosti, jeho éterické oleje snižují bolest a to teplo, které vytváří, ulevuje od napětí. Jen opláchněte ústa teplou vodou, položte hřebíček na postižené místo a nechejte ho působit.

Eucalyptový olej je další skvělý tip. Díky svým protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem pomáhá zmírnit bolest a zánět způsobený vyrůstajícím zubem. Zkuste opláchnout ústa eucalyptovým olejem dvakrát denně a uvidíte, jak rychle váš zub přestane bolet.

Potřebujete skutečný lék? Zkuste tyto volby

To je pravda, že přestože existuje mnoho přírodních léků, které můžeme vyzkoušet, někdy potřebujeme skutečnou medicínskou záchranu. Jeden z nejpřístupnějších a nejznámějších léků na bolest zubů je paracetamol. Je to silné analgetikum, které účinkuje tím, že zasahuje do přenosu bolesti v našem těle, což nám dává dočasnou úlevu. Ale nezapomeňte, nesmíme zanedbávat naši zubní hygienu, protože čisté a zdravé ústa jsou klíčem k prevenci bolesti zubů.

Metoda, kterou mám sama nejraději, je použití teplé soli. Mám ráda její mainický efekt a skutečnost, že všechny potřebné ingredience mám vždy po ruce. Přidejte lžíci soli do teplé vody, promíchejte a oplachujte postiženou oblast. Sůl má silné antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti a teplá voda pomáhá ulevit od napětí a tlaku.

Závěrečné zamyšlení: důležitost pravidelného vyšetření zubů

Nakonec, nesmíme zapomenout na důležitost pravidelných zubních prohlídek. Tak jako moje babička vždy říkala, prevence je lepší než léčba. Protože, upřímně řečeno, nikdy nevíte, kdy na vás osmičky opět zatroubí. Proto pravidelně navštěvujte svého zubního lékaře. Řekněte mu o svých problémech a on vám pomůže najít řešení, co nejvíce přizpůsobené vašim potřebám.

Vzpomínám si na příběh mé dcery Dany, která měla také velké potíže s osmičkami. Při jedné z jejích návštěv u zubního lékaře nám bylo řečeno, že její osmičky rostou v nevhodném úhlu a mohly by poškodit sousední zuby. Proto jsme se rozhodli je jí odstranit. Musím říci, že to bylo tou nejlepší volbou, kterou jsme mohli udělat. Od té doby neměla žádné problémy s zuby.

Na závěr bych chtěla říct, že diagnóza a léčba bolesti osmiček není věda. Nemusíte být zubní doktor, abyste poznali signály, které vám váš zub dává. A pokud budete naslouchat svému tělu a postaráte se o něj, bude vás poslouchat a nebude vás tolik trápit. A nezapomeňte, pokud bolest přetrvává, neprodleně vyhledejte svého zubního lékaře.