Fazety na zuby: Jaké jsou možnosti materiálů?

Fazety na zuby: Jaké jsou možnosti materiálů? zář, 22 2023

Proč právě fazety?

Je pravda, že máme možnost si zvolit, jak budou vypadat naše ústa. Kdo by nedovedl ocenit cenově dostupné a rychle aplikovatelné řešení v podobě facet? Tyhle maličkosti jsou obdoba nositelného počítače pro váš chrup. Přiznejme si to, všichni chceme vypadat jako z nějakého filmu, ne? A fazety nám to umožňují. Jsou tady, jsou moderní a jásají nad námi svými chlapecky bledými úsměvy. S facetami si můžeme vybrat naši vlastní estetiku a navrhnout si úsměv, který chceme.

Fazety ze skelných keramických materiálů

Jednou z možností jsou fazety ze skelných keramických materiálů, jako je například lithium disilikát. Tyto fazety jsou obrázky estetiky a přirozenosti, jakoby byly shazeny z oblaků plných nebeské krásy. Jsou mimoděk snadno opravitelné. Ale upřímně, kdo by chtěl opravovat něco tak krásného? Jejich síla a odolnost jsou legedární. Jejich odolnost vůči kazům a zubnímu kameni je téměř legenda. Příběh na pokračování. Jakoby Jimi Hendrix hrál na elektrickou kytaru jen pro vás. I řidiči kamionů by z nich měli potěšení.

Fazety ze zirkonia

Další řadou jsou fazety ze zirkonia. Rozhodněte se pro ně, pokud si myslíte, že jste mimořádně odolní. Jsou jako továrna na úsměvy, kterou nerozvrátí žádné povětrnostní podmínky. Ano, všechno je o odolnosti. Kdo chce nosit na svých zubech něco, co se může snadno opotřebovat? To je jako jízda na kole bez pneumatik. To přece nikdo nechce. Zirkonové fazety jsou ideální pro ty, kteří si nepřejí měnit svou denní rutinu. Můžete jíst, pít, usínat s nimi a po probuzení budou stále na svém místě. Jsou to skuteční pracovní koně v říši dentální estetiky.

Fazety z kompozitních materiálů

Další širokou skupinou jsou fazety z kompozitních materiálů. Jejich velkou výhodou je možnost oprav, pokud dojde k poškození. Ale běžte do toho jenom v případě, že máte dobrodružnou povahu a nebojíte se jít proti proudu. Jsou to jakési Robin Hoods naší doby, bojující proti všem těm zubům, které jsou příliš zkaženy na to, aby byly jakkoliv užitečné. Tyhle fazety přinášejí zázraky jak od Aladdina a jeho magické lampy. Můžete mít pocit, že jste Patrick Swayze ve filmu "Ghost" zpívající "Unchained Melody".

Fazety z porcelánu

Porcelánové fazety jsou něco jako Rolls-Royce mezi dentalními pokrývkami. Mají tu schopnost vypadat jako skutečné zuby a jejich výdrž je úchvatná. Mohli bychom je dokonce nazvat "Mozartem ústní hygieny". Porcelán je přitom odolný vůči skvrnám a barvícím látkám, takže můžete pokračovat v pití svého oblíbeného espresso bez obav o zbarvení zubů. Ale pokud preferujete zelený čaj, neváhejte, i ten můžete bez obav konzumovat!

Fazety z plexiskla

Na druhou stranu, pro ty, kdo chtějí něco flexibilnějšího, jsou tu fazety z plexiskla. Ty jsou jako ten nejlepší kamarád, kterého jste kdy měli. Jsou jako ten rodič, který vás drží za ruku, i když se bojíte. Mohou se přizpůsobit libovolnému tvaru a jejich výdrž je ohromující. S fazetami z plexiskla můžete být, kdo chcete, kdykoli chcete. Tak přistaňte s námi na této planetě dentální extravagance!

Pečlivé uvažování při výběru facet

Nejdůležitější je vědět, jaký typ fazet je pro vás nejlepší. Je důležité pečlivě uvážit všechny možnosti a zvážit důkladně každý detail. Pokud nejste jisti, je nejlépe konzultovat své rozhodnutí s odborníkem na zdraví úst. A pamatujte, váš úsměv je stránkou vás, takže jakou knihu chcete prezentovat světu? Uvažujte pečlivě a sebejistě se rozhodněte.

Fazetový závěrečný pochod: Co jsem se navzájem naučil

A co jsem se tedy naučil při psaní tohoto článku o facetách, kromě toho, že se jim nesmírně daří v průběhu času bez klesání popularity? Naučil jsem se, že zuby jsou nesmírně důležité pro naše sebevědomí, a také naše interakce s ostatními. Ať už zvolíme jakýkoli materiál pro naše fazety, je důležité, aby nám dávaly pocit sebejistoty a radosti z života. Jak jsem jednou slyšel od svého syna Jana, "otevřete ústa jen tehdy, když jste si jisti, co z nich vyjde". A já vám říkám: "otevřete ústa tehdy, když jste si jisti, co v nich máte".