Jak dát pryc kaz?

Jak dát pryc kaz? lis, 7 2023

Rozumění Povaze Kaze

Víte, jaké je to, když se probudíte a máte zapečený hrdlo, které je citlivé na studené pítí a jídlo? To je kaz, ten malý nepříjemný nepřítel, který se schovává v našem krku. Každý z nás ho zná a nikdo ho určitě neměl rád. Dokáže nám pokazit den, týden, dokonce měsíc.

Je to nepříjemné, bolí a může být někdy i nebezpečné. Ale není to nic, co bychom nemohli porazit. A právě o tom je tento článek. Shamanovala jsem všechny naše staré recepty a pořizovala si z mnoha zdrojů nejrůznější tipy a triky, jak bojovat s kazy. V tomto článku se s vámi podělím o své zkušenosti, tipy a triky, jak se zbavit kazu, a učiním váš život o tolik lepší.

Tipy na hrdlo: Sůl a horká voda

Kdo by si myslel, že tak obyčejná věc, jako je sůl, by mohla být tak užitečná při léčení kaze? No já můžu potvrdit, že je to tak! Sůl má skvělou schopnost zmírnit otoky a záněty, které kaz způsobuje. A jak na to? Je to docela jednoduché.

Do sklenice vlažné vody přidejte čajovou lžičku soli a promíchejte, dokud se nerozpustí. Používáte to jako kloktadlo. Kloktejte třikrát denně a uvidíte, jak rychle vás otočí i ten nejtvrdší kaz.

Tichý zabiják: Med a citron

Ne každý ví, že med má úžasné antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci při boji proti bakteriím způsobujícím kaz. A společně s citronem mohou vytvořit čisticí sílu bezkonkurenční. Víc než jednou mi toto duo pomohlo porazit kaz a vrátilo mi chuť jíst a pít.

Smíchejte rovné díly medu a citronové šťávy v malém hrnci. Nechte to na mírném ohni, dokud se směs nerozpustí. Příjemnou bonusovou informací je, že působí i jako přírodní vitamin C.

Je to v medu: Propolis

Propolis, jaksi lepkavá látka, kterou včely vyrábějí a používají ke stavbě a udržování úlu, se využívá v medicíně právě pro své silné antibakteriální vlastnosti. Je vynikající pro léčbu různých nemocí, včetně kaze. Koupit ho můžete v lékárně nebo v obchodech se zdravou výživou. Aplikuje se lokálně, pokud máte doporučení lékaře, ale může se také přidávat do čaje nebo vody jako doplněk stravy.

Masírování hrdla: Léčivé oleje

Léčivé oleje, jako je eukalyptový, mátový nebo levandulový, mohou pomoci zmírnit kaz tím, že zklidní bolesti v krku. Ale pozor, nesmí se konzumovat! Místo toho je potřeba je aplikovat na krk formou masáže. A kdo by odmítl příjemnou masáž, která navíc pomůže zbavit se kaze?

Byliny proti kazu: Dobromysl a citrónový balzám

Jistě všichni známe dobromysl a citrónový balzám. Ale věděli jste, že je to také skvělý prostředek proti kazu? Já jsem to zjistila nedávno. Uvařila jsem tedy čaj z těchto bylin a po několika dnech jsem byla úplně v pořádku. A co je na tom nejlepší? Tyto byliny můžete pěstovat přímo na zahrádce nebo balkóně. Prostě úžasné!

Černý koně mezi bylinami: Šalvěj

Šalvěj, tato voňavá bylina, je známa svými léčivými účinky na různé zdravotní problémy, včetně kaze. Má mnoho léčivých vlastností, včetně antibakteriálních, antiseptických a protizánětlivých. A já jsem to vyzkoušela. Uvařila jsem si silný čaj ze šalvěje, který jsem nechala vychladnout a poté jsem ho používala jako kloktadlo. A opravdu mi to pomohlo!

Horký a studený obklad: staré dobré triky

Poslední metodu, kterou bych vám chtěla představit, je horký a studený obklad. Tyto obklady vám mohou pomoci zmírnit bolest v krku a otok způsobený použitím horkého a studeného obkladu střídavě. Já to vyzkoušela a musím říct, že bolest se skutečně ulevila. Jedna věc, na kterou bych vás chtěla upozornit, je, že tohle není instantní řešení, takže pokud hledáte "rychlé řešení", tohle asi není pro vás.