Jak přemluvit dítě k nošení keramických rovnátek - Rodičovský průvodce

Jak přemluvit dítě k nošení keramických rovnátek - Rodičovský průvodce led, 7 2024

Keramické rovnátka - proč zrovna ona?

Někdy mi připadá, že přesvědčovat děti k cokoli může být větší výzva, než zorganizovat famózní rodinný sraz, a věřte, že s naší početnou rodinou to je pořádnej oříšek! Ale když přijde na zdraví našich čiperných ratolestí, nejsem ten typ, který by se nechal lehce odradit. A když jde o zuby a jejich rovnání, mám pro vás pravý klenot - keramické rovnátka. Můžu začít osobní příhodou? Dávno predtím, než se Jan stal mým partnerem v crime i lásku, začal nosit rovnátka. Ano, i dospělí se někdy musí prokousat složitým procesem rovnání zubů, ale jeho keramická rovnátka byla téměř neviditelná! A když jsme měli děti, věděla jsem, že pokud se naskytne potřeba, půjdeme stejnou cestou. Keramické rovnátka jsou estetičtější než kovová a v mnoha případech lépe snášená našimi malými umělci předstírání "Dneska se mi nic nechce." Proto, milí rodiče, když budete svého malého přesvědčovat, začněte tím, že keramické rovnátka jsou téměř neviditelná, což je pro děti a teenagers super důležité.

Jak o rovnátkách mluvit, aby to byla hitparáda

Kdo by si myslel, že mít debatu o zubních rovnátkách může být zábavné? No, já! Při přesvědčování vlastních dětí nedělám komedii, ale snažím se to pojímat s nadhledem a hravostí. Jde o to zasadit myšlenku keramických rovnátek do jejich mladých hlaviček ne jako nátlak, ale jako fakt cool věc. Buďte kreativní! Mohou si vybrat barvu obruček těsnění, které se k rovnátkům připevňují (ano, dá se to!). Možná budou na první pohled zaujatí třeba tím, že budou moci ukázat "invisibly straight" úsměv na selfie na Instagramu nebo Tiktoku - a vy zatím budete mít pocit, že jste zařídili to nejlepší pro jejich zdravé zoubky. A pokud se cítíte hravě, můžete si spolu zkusit vymyslet vtipné jméno pro jejich rovnátka!

Rodičovská kreativita nebo jak přeměnit povinnost v dobrodružství

Zdá se vám, že vyjmenování praktických výhod keramických rovnátek není dostatečné přesvědčování? Pojďme to zkusit trochu osladit. Jak víte, já miluji příběhy a děti taky. Takže co třeba vypustit do světa domácnosti legendu o skřítkovi, který se usadil v ústech vašeho potomka a potřebuje na trošku pomoci vylepšit svůj nový domov? "Nový domov?!" řeknete. "Samozřejmě," odpovím. "Zuby jsou jeho obýváčkem a keramické rovnátka jsou nádherným novým nábytkem, který jim pomůže vypadat úžasně a zářit do dálky!" Zní to možná přitažené za vlasy, ale zkuste si představit, jak se očka vašeho drobečka rozzáří při slově "skřítek". A nemusíte si lámat hlavu, jestli to je trochu over the top; dětská fantazie nemá limit!

Být vzorem, aneb když rodič má taky kov na zubech

Máte v ústech implantát nebo jste prošli rovnáním zubů? Paráda, ukážejte to dětem jako hrdinský čin! Žádná bitva s drakem, ale boj za krásný úsměv je stejně vznešený. Já sama neměla to "štestí" projít keramickými rovnátky, ale chápu, že být vzor může moc pomoci. Kdykoli má moje nejmladší pocit, že snad ve škole někdo uvidí její rovnátko a mohl by mít komentář, připomenu jí Janovu odvahu, když si dal rovnátko i jako dospělý. Hrdě a s úsměvem. Znáte to, "Monkey see, monkey do." Pokud děti vidí, že to, co prožívají, není jen nesmyslné trápení ale cesta, kterou už někdo v rodině prošel, přistupují k tomu mnohem odhodlaněji.

Fakta, která trumfnou pohádky o skřítcích

Ale samozřejmě, že nemůžeme jen blouznit o skřítcích a hravých vzorech, děti musí znát i fakta. Keramické rovnátka jsou skvělá především proto, že jsou z bílého materiálu podobného barvě zubů, takže jsou na první pohled méně nápadná než kovové. Což je super věc pro sebevědomí dětí, zejména v pubertě, kdy je každý detail na sobě brán jako potenciální katastrofa. Keramická rovnátka jsou také hipoalergenní, což znamená, že se snižuje riziko alergické reakce - a všichni víme, že už tak máme doma dost alergií na pyl, kočky, psy, prach, lepky, vzduch... Také prý se rychleji zvyká na jejich nošení, a tím se snižuje nebezpečí, že je jednoho krásného dne naleznete zapomenutá pod postelí nebo ještě lépe - jako vykopávku v květináči. A nemůžu opomenout ani fakt, že keramická rovnátka bývají pohodlná, což je element, který se dá vysvětlovat i na základě osobní zkušenosti - a většinou, když se řekne "pohodlné", děti to koupí lépe, než když hovoříte o "nutnosti".

Vítejte v klubu – motivace skrze příslušnost

Pokud jste zkusili všechno a stále cítíte, že vaše mini-me ještě není plně na palubě s těmi keramickými rovnátky, je tu ještě jeden trik. Klub. Ano, zní to jako něco z detektivního románu pro mládež, ale funguje to. Lidi milují pocit, že někam patří, že jsou součástí něčeho většího. Můžete tedy najít online skupiny, komunity nebo fóra, kde se setkávají děti a dospívající, kteří nosí nebo už nosili rovnátka. Nechci slibovat, že tam najdete odezvu tisícových front fanoušků, ale najít tam podporu, porozumění, radu nebo prostě někoho, kdo prošel tím samým, je obrovský benefit. Děti tam potkají někoho, kdo už byl "in" díky rovnátkům, někoho, kdo porozumí, jaký to je mít na svatbě strýčka kovový lesk mezi zuby, když se usmíváte na fotografa. Pomůže to.