Jak se starat o neviditelná rovnátka?

Jak se starat o neviditelná rovnátka? srp, 22 2023

Poznejte své rovnátka

Jsem jistá, že když jste poprvé slyšeli o neviditelných rovnátkách, byli jste natolik fascinovaní, že jste si mysleli, že jde o nějaký druh magického triku. Ale věřte mi, české kouzlo herbologie zde nehraje žádnou roli. Tyto transparentní alignery, jak se jim také říká, jsou moderní alternativou klasických kovových rovnátek, které jsme jako děti všichni tak nenáviděli.

Trpělivost je klíčem k úspěchu

Použití neviditelných rovnátek vyžaduje určitou míru trpělivosti. Na rozdíl od tradičních rovnátek, které jsou připevněny přímo na vaše zuby a mohou být upraveny pouze odborníkem, s neviditelnými rovnátky si budete muset přivyknout na pravidelné vkládání a vyjímání. A ano, bude to třeba i při jídle. Naštěstí, pokud jste jako já a máte rádi své jídlo (a kdo z nás ne?), naučíte se rychle, jak se s tím vyrovnat.

Vhodná ústní hygiena je nezbytná

Nezáleží na tom, jak úžasné jsou neviditelná rovnátka, pokud je vaše ústní hygiena na místě. Pokud nemyjete zuby pravidelně, může se na rovnátkách tvořit plak, což může vést k zubnímu kazu. Nezapomeňte, že alignery potřebují také trochu lásky a péče, takže je pravidelně čistěte, jak vám doporučí váš ortodontista.

Práce s alignery

Neviditelná rovnátka jsou navržena tak, aby se snadno vkládala a vyjímala. Ale já vím, že někdy může být obtížné je nasadit nebo vyndat. Naštěstí existuje mnoho nástrojů, které vám mohou pomoci. Osobně jsem velký fanoušek malé plastové hůlky, kterou jsem si koupila online. Bez ní bych byla úplně ztracená!

Planeta děkuje za recyklaci alignerů

Čím více používáte svoje alignery, tím více jich budete mít. Může se to zdát jako spousta plastového odpadu, ale nebojte se! Některé značky neviditelných rovnátek nabízejí recyklační programy pro své produkty. Takže si můžete být jisti, že děláte to pravé nejen pro své zuby, ale i pro naši planetu.

Účinné řešení bolesti během nošení neviditelných rovnátek

Ano, mám to na mysli - bolest. Ale nebojte se, není to tak hrozné! Prvních několik dní může být trochu nepohodlných, když si vaše tělo začíná zvykat na nové rovnátko. Ale po chvíli, určitě si na to zvyknete. Pár mých oblíbených způsobů, jak zmírnit bolest, zahrnuje použití teplého obkladu na oblast bolesti a nanesení balzámu s esenciálními oleji, které pomáhají uklidnit bolavé dásně.

Pozor na nevhodné stravovací návyky

Přestože neviditelná rovnátka umožňují relativní svobodu při výběru jídla, měli byste se vyhnout některým potravinám. Tvrdé, lepkavé nebo mastné potraviny mohou poškodit vaše alignery nebo komplikovat jejich čištění. Myslím, že je to dobrou výmluvu, abych se vzdala toho občasných, uprostřed noci, záchvatu pro lasagne!

Udržování kontroly nad průběhem léčby

A konečně, ale rozhodně ne poslední, pravidelné návštěvy u svého ortodontisty jsou klíčem k úspěchu. I když neviditelná rovnátka mohou být považována za "DIY" možnost, stále budete potřebovat odborné rady a pokyny od svého ortodontisty, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků.

Teď již víte, jak se o vaše neviditelné rovnátka starat. Tak jděte a ukažte světu ten krásný úsměv!