Jak zvládnout bolest předních zubů během noci.

Jak zvládnout bolest předních zubů během noci. srp, 25 2023

Co způsobuje bolest předních zubů během noci?

Ještě než vám poradím, jak se vyrovnat s bolestí předních zubů během noci, považuji za vhodné vysvětlit, proč k takovému jevu dochází. Bolest předních zubů je nepříjemným a někdy i krajně obtížným problémem. I sama jsem prošla obdobím, kdy mi bolest překazila klidný sen a každá noc byla bojem. Prostě know-how žhavé židle!

No, takže kde se berou tyto muky? Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit noční bolesti zubů, od napětí v čelisti až po problémy se sinusy. Ale nejčastější příčinou je špatná dentální hygiena. Je zábavné si uvědomit, že naše krásné zoubky jsou pravděpodobně nejvíce zanedbávanou částí našeho těla – stejně jako prsty na nohách, které vidíme jen při praní nohou nebo při občasném pedikúrním útoku.

Takže si zoubky nenechme na poslední chvíli! Chraňme je pravidelným vyšetřením u zubaře, správným kartáčováním a používáním zubního nitra. Zuby nám totiž nelze vyměnit (alespoň ne tak snadno, jako prasklé sklo na mobilu).

Praktické tipy jak minimalizovat bolest předních zubů během noci

A teď si pojďme probrat některé způsoby, jak můžeme minimalizovat bolest předních zubů během noci. Pokud voníte používáním zubního nitra stejně jako já voním vaření, pak máte štěstí. Budu vás vést přímo na zónu komfortu. A věřte mi, že vaše zuby vám budou za to vděčné.

Začněmě tím nejzákladnějším – správnou technikou kartáčování. Co? Mysleli jste si, že je to jen tak nějak? No, já také, až do doby, než se objevil problém. Správné kartáčování je nejen o frekvenci, ale i o technice. A mě na to musel upozornit až pan doktor zubař.

Čistění zubů by mělo trvat nejméně dvě minuty a měli bychom se zaměřit nejen na zuby, ale i dásně a jazyk. A co je důležité si uvědomit - úhel, ve kterém jsme zuby kartáčujeme, by měl být 45 stupňů. Jo jo, věda v akci! Takže do práce a naučme se správně čistit zuby. Ok?

Dalším krokem je zdravá strava. Ne, nebudu vám teď dávat přednášku o zdravých potravinách, ale stojí za zmínku, že cukry a kyseliny v našem jídle mohou erodovat sklovinu a způsobit kazy, což vede k zubní bolesti. Takže pokud jste milovníci sladkostí jako já, měli bychom si dávat pozor na množství a kvalitu cukrovinek.

Domácí léky na noční bolest předních zubů

Pojďme se podívat na několik domácích léků, které můžete uplatnit, pokud vás bolí přední zuby během noci. Koneckonců, šťastná a bezbolestná noc plná sladkých snů je to, co všichni toužíme.

Jeden z nejjednodušších a nejpohodlnějších způsobů, jak zmírnit bolest zubů, je použití ledových obkladů. Jen položte ledový obklad na bolestivý zub a budete překvapeni, jak rychle ubyde bolest. Zábavné je, že si to pamatuji z dětství. Když mi vyrůstaly stoličky, máma mi dala žvýkat mražený banán nebo led – a fungovalo to!

Červený pepř je další domácí lék, který můžete vyzkoušet. Pepř obsahuje látku zvanou kapsaicin, která má analgetické vlastnosti. Stačí jen trochu pepře smíchat s vodou a vytvořit pastu, kterou pak naneste na bolestivý zub. Ale pozor, tohle opravdu pálí!

Vždy po konzultaci s odborníkem

A na závěr si dovolím ještě jedno doporučení. Pokud vás trápí bolest zubů, neměli byste váhat a měli byste se obrátit na odborníka. I když může být děsivé navštívit zubaře, je to ta nejlepší věc, kterou můžete pro své zuby udělat.

Vím, že návštěva zubaře může být pro některé z nás hororovým zážitkem. Ale co si budeme povídat, důvěra je základem všeho. Takže si najděte zubaře, kterému důvěřujete, a svěřte mu vaše chrupavé starosti.

Protože i když tyto tipy a triky pomáhají zmírňovat bolest zubů, nemohou nahradit odbornou péči. Proto je důležité neustále sledovat stav vašeho ústního zdraví a pravidelně docházet na preventivní prohlídky.

Protože zdraví je to nejcennější, co máme. A zdravý úsměv je nejlepší doplněk, který můžeme nosit. Tak dělejme vše pro to, abychom ho měli co nejdelší. Jak říkají, žádná bolest, žádný zisk. Ale v tomto případě je lepší mít bolest za sebou nezávisle na zisku!