Kdo bělí zuby?

Kdo bělí zuby? zář, 29 2023

Důvody pro bělení zubů

Není to tak dávno, kdy Pavel, můj manžel, před zrcadlem užasle zíral na svůj odraz a žaloval si na barvu svých zubů. "Můj úsměv už není tak bílý, jak býval," posteskl si. A možná i vy jste si někdy řekli to samé.

Je pravda, že vedle zdravých a rovných zubů hraje velkou roli i jejich barva. Krásný bílý úsměv nás nejen činí kouzelnějšími a sebevědomějšími, ale také odraží naše zdraví a péči o osobní hygienu. Ale někdy je potřeba si pomoci a to pomocí bělení zubů.

Si vzpomínáte, kdy jste naposledy jedli řepu nebo vypili sklenici červeného vína a poté se podívali do zrcadla? Tyto potraviny totiž obsahují silné barvivo, které může postupně způsobit zabarvení zubů. Stejný efekt mají i káva, čaj, tabák nebo některé léky.

Ať už jsou důvody pro jeho provedení jakékoli, stále je důležité se na takový krok důkladně připravit a získat co nejvíce informací.

Různé metody bělení zubů

Metod bělení zubů existuje několik a každá má své přednosti a nevýhody. Měli byste vědět, co můžete od každé metody očekávat, abyste mohli učinit informované rozhodnutí. Vždy je dobrý nápad hovořit s odborníkem - například s vaším zubařem - než se rozhodnete pro konkrétní metodu.

Je tedy více než jasné, že bělení zubů není jenom otázka estetiky, ale také nákladů, účinnosti a času, který jste ochotni věnovat bělení svých zubů.

Rizika a nebezpečí bělení zubů

Je důležité zdůraznit, že i přes mnoho pozitivních efektů, bělení zubů má také některá rizika. Mezi nejčastější patří citlivost zubů a dásní, nadměrné bělení nebo nerovnoměrné bělení. Také je velmi důležité mít na paměti, že některé metody mohou být pro naše zuby škodlivé, pokud je používáme bez odborného dohledu.

Naštěstí, většina z těchto rizik může být minimalizována správným použitím bělících produktů a dodržováním pokynů. Pamatujte, že i když chcete mít zuby bílé jako sníh, zdraví vašich zubů by mělo být vždy na prvním místě.

Mohli byste si říct, že to je toho hodně jen kvůli bílému úsměvu. Ale věřte mi, když se podíváte do zrcadla a uvidíte ty krásné bílé zuby, uvědomíte si, že to stálo za to. To Pavel měl na mysli, když se ušklíbl zrcadlu.

Domácí bělení zubů

Možná vás překvapí, ale pokud jste zastáncem přírodních produktů, existují i 'domácí' metody bělení zubů. Například kokosový olej nebo prášková aktivní uhlí mechanicky odstraňují povlak a mohou pomáhat vybělit zuby. Samozřejmě, pokud je začnete používat, nesmíte očekávat okamžité výsledky. Tento způsob bělení trvá déle, ale je zato šetrnější k vašim zubům.

Mým oblíbeným způsobem, jak zuby přirozeně vybělit, je použití kokosového oleje. Ráno na lačno vezmu do úst lžičku kokosového oleje a oplachuji ho v ústech po dobu 15 minut. Je to sice trochu zvláštní, ale zvyknete si na to. A výsledek? Mé zuby jsou zdravější, bělejší a mám pocit svěžího dechu po celý den.

Nejlepší tipy pro bílý úsměv

Konečně, tady jsou mé nejlepší tipy pro bílý úsměv. Zkuste je použít a uvidíte, jak se váš úsměv promění.

Začněte správnou ústní hygienou. Pokud chcete mít bílé zuby, měli byste si je správně čistit. To znamená čistit zuby dvakrát denně, používat zubní nit nebo mezičlánkový kartáček a pravidelně se vzdělávat o správné technice čištění zubů. Tím, že budete dodržovat tuto základní hygienu, zajistíte, že vaše zuby zůstanou zdravé a bílé.

Zvykněte si na pravidelnou návštěvu u zubaře. Nejenže vám zubař pomůže udržet vaše zuby v dobrém stavu, ale také vám může doporučit nejlepší metodu bělení pro vaši situaci.

Konzumujte jídla, která přirozeně vybělují zuby. Jíst jídla, která přirozeně vybělují zuby - jako jsou jablka, mrkev, ananas nebo kapusta - je jedním z nejjednodušších a nejzdravějších způsobů, jak zuby bělit.

Nakonec, udržujte zdravý životní styl. Ve zdravém těle jsou zdravé zuby. Udržování zdravého životního stylu, který zahrnuje správnou stravu a dostatek pohybu, je jedním z nejlepších způsobů, jak udržet vaše zuby zdravé a bílé.

Přestože jsou některé metody bělení zubů rychlejší a efektivnější, pamatujte, že zdraví vašich zubů by mělo být vždy na prvním místě. Takže jestliže se rozhodujete o bělení zubů, vždy se předem poraďte se specialistou.

Nakonec bych se s vámi chtěla podělit o příběh, který se mi stal. Má dcera Eliška se mě jednoho dne zeptala: "Mami, proč máš tak bílé zuby?" Odpověděla jsem jí, že je to díky péči o zuby, kterou mi naučila babička a kterou jsem dodržovala celý svůj život. Eliška se na mě podívala a řekla: "Tak to chci taky". A tak jsem se s ní podělila o všechny své tipy a triky, které jsem se během let naučila.

Takže nevěřte všemu, co se říká o bělení zubů. Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Stačí se naučit některé triky a mít trpělivost. A věřte mi, když uvidíte ten krásný bílý úsměv v zrcadle, budete vědět, že to stálo za to.

A nezapomeňte, že nejdůležitější je, aby byly vaše zuby zdravé. Protože krásný úsměv je zdravý úsměv. A zdravý úsměv je nejlepší úsměv. Já o tom vím své.