Keramické rovnátka: Jak se vyhnout návštěvě zubní hygienistky

Keramické rovnátka: Jak se vyhnout návštěvě zubní hygienistky lis, 12 2023

Výhody keramických rovnátek

Mnoho lidí často přemýšlí o tom, jak se korigují neúplnosti svého úsměvu, ale obávají se nápadnosti kovových rovnátek. Právě pro ně existuje skvělá alternativa - keramické rovnátka! Rozhodně stojí za to se jimi zabývat. Jsou méně nápadné než kovové varianty a také jsou považovány za pohodlnější. Můj manžel Jan si je pořídil před pár lety a je naprosto nadšený. Toto je právě jedna z výhod, díky kterým se Jan vyhnul příliš častým návštěvám zubní hygienistky - pravidelná péče o keramické rovnátka je jednoduchá a efektivní.

Pravidelná péče o keramické rovnátka

A jen na okraj, pravidelná péče o rovnátka vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Stačí dodržovat několik základních pravidel. Každodenní čištění rovnátek je určitě na prvním místě. Hned po jídle je důležité vyčistit zuby a rovnátka zubní pastou a kartáčkem. To může pomoci zabránit nahromadění plaku a udržet rovnátka v čistotě. A pokud se Janovi někdy nepodaří své rovnátka čistit hned po jídle, vždy má u sebe malý cestovní soupravu, kterou si může vyčistit zuby kdykoli a kdekoli.

Rizika spojená s keramickými rovnátky

Keramické rovnátka nejsou bezpečí a může se stát, že se stanete obětí nějakého z nich. Například, pokud půjdete příliš daleko s konzumací některých potravin, můžete riskovat poškození rovnátek. S Janem jsme se to naučili na vlastní pokožce, když si jednoho dne ukousl kousek tvrdého ořechu a prasklo mu jedno z jeho keramických rovnátek. Ale nebojte, takové nehody jsou vzácné a pokud budete následovat správnou péči a jídelníček, měli byste se těmto rizikům vyhnout.

Jak zařídit stravování s keramickými rovnátky

Co se týče stravování, je důležité se vyhnout tvrdým, lepkavým nebo křehkým potravinám, které by mohly poškodit rovnátka. To znamená, že byste měli omezit svou konzumaci věcí jako je kuřecí kůže, tvrdé cukrovinky nebo ořechy. Na druhou stranu, diety s převahou měkčích potravin, jako jsou těstoviny, polévky nebo ovocné smoothie, jsou ideální. A občas si dopřáváme i oblíbenou zmrzlinu, kterou milujeme oba dva s Janem, protože je měkká a neškodná pro rovnátka.

Udržování bělosti zubů při nositelnosti rovnátek

Jednou z hlavních výzev při nositelnosti rovnátek je udržet zuby bílé. Navrhuji používat speciální zubní pasty a ústní vody pro bělení zubů, které jsou dnes na trhu k dispozici. Rovněž je důležité pravidelně navštěvovat zubního lékaře pro profesionální čištění. Také Jan pravidelně obdrží zubní pastu pro bělení zubů, aby si udržel své zuby jasně bílé a zářivé. Není to magie, je to jen pravidelná péče a jasná vůle.

Kdy navštívit zubního hygienistu

I když se snažíme vyhnout zbytečným návštěvám zubní hygienistky, některé jsou nezbytné a velmi důležité. Na začátku léčby rovnátky je dobré navštívit hygienistu, aby se naučil, jak správně čistit zuby a rovnátka. Jan měl po první návštěvě trochu strach, ale byl mile překvapen přátelským přístupem a profesionální péčí. Takže nebojte se, profesionální péče je někdy prostě nutná, a pokud ji budete správně využívat, vaše zuby a rovnátka budou v bezpečí.

Prevence je nejlepší léčba

Poslední rada je jednoduchá - prevence je vždy lepší než léčba. To znamená, že pravidelná a správná péče o rovnátka může předcházet mnoha potížím v budoucnu. A pokud jde o mě a Jana, upřednostňujeme se raději starat o naše keramické rovnátka doma, než trávit hodiny na křesle u zubní hygieny. Doufáme, že naše zkušenosti a rady pomohou i vám udržet váš úsměv zdravý a krásný!