Úvod do cenového rozpětí kompozitních faset

Úvod do cenového rozpětí kompozitních faset lis, 7 2023

Porozumění termínu kompozitní fasety

Není nic lepšího než když se probudíte, podíváte se na sebe do zrcadla a vidíte dokonalý úsměv. A když říkám dokonalý, nemyslím být modelkou Colgate, myslím na úsměv, který vás nutí cítit se dobře a sebevědomě. Pro mě, Kristýnu, jsou takovou záležitostí kompozitní fasety. Myslím že můj úsměv nikdy nevypadal tak skvěle, jako teď po ošetření.

Kompozitní fasety jsou jakési obaly, které jsou aplikovány na zuby, aby vypadaly lépe. Většinou se používají na fronthách, to jsou ty zuby, které vidíte, když se znovu podíváte do zrcadla a usmějete se. Inspiraci mám od mého čtyřnohého mazlíčka Maxe. Když si představíte, jak pes ukazuje své špičáky, poté co se na vás usměje, budete vědět o kom mluvím.

Sestavení cenového rozmezí kompozitních faset

Nyní, když máme stranou vysvětlení, pojďme se zaměřit na to, co vás nejvíce zajímá. Kolik stojí kompozitní fasety? Odpověď na toto neni jednoduchá, protože záleží na mnohých faktorech.

Odhad cenového rozpětí pro tento typ procedury se pohybuje někde mezi 5 000 Kč a 15 000 Kč za jednu fasétu. Může to znít jako hodně, ale nezapomeňte, že se jedná o investici do vašeho zdraví a vzhledu, stejně jako když si kupujete nové šaty nebo boty. A na rozdíl od těch bot, které se opotřebují po pár měsících, kompozitní fasety mohou vydržet až 5 let nebo déle, pokud o ně pečujete správně.

Ceny v České republice

Žijeme v hezké zemi, kde naštěstí máme dostupnou velmi kvalitní stomatologickou péči a to za slušné ceny. Velmi podobné jako u nás, v sousedním Německu, kde se ceny pohybují od 300 do 700 euro za fasétu.

Samozřejmě, toto je jen orientační cena a skutečná částka může být vyšší. Mnoho faktorů ovlivňuje konečnou cenu, včetně materiálu, zkušeností lékaře, komplexnosti pracovního postupu a dalších.

Porovnání s cenami v zahraničí

Jelikož jsem velkou cestovatelkou i s rodinou, vždy mě zajímají ceny i v jiných zemích. Například v USA, ceny faset se mohou pohybovat mezi 1 000 a 2 500 americkými dolary na zub. To samé platí pro země jako je Kanada, Austrálie a Velká Británie. Je to skutečně překvapivé, jak velké jsou někdy rozdíly v cenách mezi různými regiony světa.

Je důležité zdůraznit, že kvalita a zkušenost jsou nejdůležitějšími faktory při výběru zubního lékaře. Nechte se neovlivnit pouze cenou. Myslím, že můj kočičí přítel Mína by potvrdil, že levné granule nejsou vždy ty nejlepší.

Co ovlivňuje cenu kompozitních faset

Když dojdeme k bodu, kde se rozhodneme podstoupit tuto proceduru, je důležité porozumět, co všechno ovlivňuje konečnou cenu. Především jsou to materiály. Kompozitní fasety jsou většinou vyrobeny z keramického nebo porcelánového materiálu, který je velice odolný a vypadá skutečně přirozeně. Cena materiálu samotného má pak významný dopad na celkové náklady procedury.

Dalším důležitým faktorem jsou zkušenosti a odbornost lékaře. Jako všechno, i zde platí, že "levná práce se nevyplácí". Také je třeba počítat s tím, že některé fasetové práce můžou vyžadovat více než jednu návštěvu, což také přidává na celkových nákladech.

Údržba a péče o kompozitní fasety

Jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte mít na paměti, pokud se rozhodnete pro kompozitní fasety, je jejich správná a pravidelná údržba. Pokud jste jako já a máte rádi svoje investice, potom věřte, že se vyplatí dbát na správnou ústní hygienu a pravidelně navštěvovat zubního lékaře.

Představte si to jako mazání cyklu. Když jsem byla na výletě s dětmi, Klárou a Radimem, koupila jsem jim nové jízdní kola a po několika měsících jízdy bez údržby se kola rozpadla. Stejně tak, pokud se nesprávně staráte o své fasety, mohou se rychleji opotřebovat a zkrátit jejich životnost.

Doufám, že vám tento článek pomohl porozumět trochu více o kompozitních fasetách a jejich cenách. A pamatujte, investice do úsměvu jsou investice do sebe sama!