Zářivý úsměv díky ultrasonickému čističi zubů

Zářivý úsměv díky ultrasonickému čističi zubů srp, 10 2023

Co je to ultrasonický čistič zubů?

Ultrasonický čistič zubů je rozhodně něco, co si zaslouží vaši pozornost, pokud se hodláte postarat o svůj orální zdraví. Toto zařízení funguje na základě ultrazvuku, který je schopný odstraňovat zubní plak a zubní kamen, přičemž je mnohem citlivější na vaše dásně než tradiční drátěný kartáček. Tato technologie byla původně vyvinuta pro stomatologické praxe, ale dnes je dostupná i pro běžné použití doma.

Ultrasonické čištění zubů je mnohem efektivnější než běžné čištění zubů kartáčkem. Tento zázračný přístroj doslova ničí bakterie a odstraňuje zubní plak mnohem efektivněji. Je to jako mít svůj vlastní osobní stomatologický nástroj přímo u vás doma!

Není to však jen o čistotě. Ultrazvuk má také schopnost zlepšovat kvalitu dásní a přispívat k celkovému zdraví úst. Může pomoci zmírnit záněty dásní a dokonce pomoci předcházet paradentóze. A to vše s minimálním nepohodlím a krvácením.

Jak funguje ultrasonický čistič zubů?

Jaké kouzlo stojí za tímto snadným způsobem čištění zubů? Jak už jsem zmínila, klíčem je ultrazvuk. Těm z vás, kteří nejsou obeznámeni s tím, co je to ultrazvuk, jde o zvukové vlny s vysokou frekvencí, které jsou neslyšitelné pro lidské ucho. Když tyto vlny narazí na objekt, mohou ho rozbít na drobné kousky. To je důvod, proč se ultrazvuk používá v medicíně k odstraňování ledvinových kamenů a k dalším lékařským účelům.

V přístroji ultrazvukového čističe zubů generuje ultrazvukový generátor vlny s vysokou frekvencí, které jsou vést k špičce nástroje. Tyto vlny pak rozbijí zubní plak a zubní kamen na mikroskopické kousky, které lze snadno spláchnout vodou. A to vše bez nutnosti drhnutí nebo škrábání, jako je tomu u tradičního zubního kartáčku.

Proč bych měla používat ultrasonický čistič zubů?

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měla zvážit přechod na ultrasonický čistič zubů, je jeho účinnost. Je schopen odstraňovat až 97% zubního plaku a je mnohem účinnější než ruční kartáčování. Toto je zvláště důležité pro lidi, kteří trpí zánětem dásní nebo paradentózou, protože odstranění plaku je klíčovým krokem k obnovení zdraví úst.

Ultrasonický čistič zubů versus elektrický zubní kartáček

Možná si říkáte: "Ale já už mám elektrický zubní kartáček, nestačí to?" Je pravda, že elektrické zubní kartáčky jsou také velmi účinné při odstraňování plaku. Ale nemohou se srovnávat s účinností ultrasonických čističů zubů.

Jak používat ultrasonický čistič zubů?

Použití ultrasonického čističe zubů je poměrně jednoduché. Většina těchto přístrojů je bezdrátová a pracuje na dobíjecí baterie, takže je můžete snadno používat kdekoli. Prvním krokem je nanesení zubní pasty na špičku nástroje. Pak stačí přístroj přiložit k zubu a nechat ho pracovat. Nemusíte ho tlačit nebo ho pohybovat tam a zpátky, jako byste to dělali s kartáčkem. Ultrazvukové vlny pro vás udělají veškerou práci.

Kde mohu koupit ultrasonický čistič zubů?

Ultrasonické čističe zubů jsou dnes široce dostupné a můžete je koupit v řadě různých obchodů a online. Ceny se mohou lišit v závislosti na značce a modelu, ale obecně se pohybují od stokorun do několika tisíc.

Osobní zkušenost s ultrasonickým čističem zubů

Nyní bych ráda podělila o svou osobní zkušenost s ultrasonickým čističem zubů. Jednou ráno se můj syn Oskar zeptal, zda by mohl vyzkoušet můj nový ultrazvukový zubní čistič. Byl zvědavý, jak to funguje, a bylo skvělé vidět ho tak nadšeného z ústní hygieny. Po několika pokusech jsem mu ukázala, jak to funguje, a nechal jsem ho to vyzkoušet. Byl ohromen tím, jak snadno se zubní plak odstranil, a řekl, že si připadal jako profesionální zubař.

Osobně mě ultrasonický čistič zubů přesvědčil svou efektivitou a šetrností k ústní dutině. Můj zubní lékař si všiml výrazného zlepšení mého orálního zdraví a já se cítím sebevědomější s čerstvým, čistým úsměvem. Ať už jde o ranní rituál nebo večerní péči, ultrasonický čistič zubů je nástroj, který doporučuji všem.