Kdy se mění Stenatum zuby?

Kdy se mění Stenatum zuby? srp, 31 2023

Úvod do světa stenat

Objevila jsem naše první štěně, když mi bylo osm a v té době mě život o něčem učil. Říkala jsem si, že každý rok je výročím, kdy jsme přivítali toto malé stvoření do našeho domova a stal se součástí naší rodiny. A znovu jsem začala zjišťovat vše o tom, jak se starat o tak malého štěňátka. Byla to krásná doba. Zvláště když se jedná o to, kdy se mění zuby štěňat.

Kdy začnou štěňata ztrácet zuby

Jako všechny věci v životě i tato záležitost záleží na štěňátku. Ale obecně platí, že štěňata začínají ztrácet zuby asi tak ve věku 3 až 4 měsíců. To může být šokující, když najdete malý bílý zub na podlaze nebo ve vašem prstě, když si hrajete se svým malým přítelem.

Co můžeš očekávat

Tento proces může být někdy pro naše malé přátele nepříjemný. Mohou mít bolesti v dásních, mohou být podráždění, nemohou jíst své oblíbené pamlsky. Ondřej mi často říkal, že je to jako když se u dětí prořezávají zuby. Ale nebojte se, tak jako všechno, tak i toto jednou skončí.

Je tu něco, co bych měla dělat?

Ano, rozhodně existují věci, které můžete udělat, abyste svému štěněci pomohli překonat tuto těžkou dobu. Můžete jim poskytnout něco na žvýkání, jako jsou speciální hračky nebo ledové kousky. To může pomoci zmírnit bolest.

Jak se postarat o nové zuby

Pokud máte štěně, pak pravděpodobně víte, že péče o zuby je důležitá. Ale je důležité zdůraznit, že péče o zuby by měla začít, jakmile začnou růst nové trvalé zuby. Naučte své štěně k pravidelnému vyčišťování zubů a vyzkoušejte různé metody pro udržení zubů čistých a zdravých. Ondřej a já jsme našemu prvnímu pejskovi začali čistit zuby, jakmile začali růst trvalé, a do dnešního dne má krásné a zdravé zuby.

Mohou nastat nějaké problémy?

Ano, mohou nastat problémy. Někdy se může stát, že mléčný zub nevypadne a trvalý zub roste vedle něj. Toto nemusí být nutně problémem, ale nejlepší je se o tom poradit s veterinářem. Příliš mnoho zubů v ústech může způsobit problémy, jako je nahromadění plaku a může to také způsobit deformity čelisti.

Jak to poznám, když má štěně problémy s výměnou zubů?

Jsou některé příznaky, které mohou naznačovat, že má vaše štěně problémy s výměnou zubů. Mohou se objevit krvácení z dásní, otok v oblasti úst, ztráta chuti k jídlu a změna chování. Pokud si všimnete některého z těchto příznaků, měli byste navštívit veterináře.

Závěr

Nic není dokonalé a ani výměna zubů u štěňat není výjimkou. Ale se správnou péčí a dobrou informací můžete pomoci svému štěňátku překonat tuto těžkou dobu. A ať už je to jakkoli, důležité je, že na konci tohoto procesu bude mít vaše štěně krásné a zdravé zuby, které mu budou sloužit po zbytek jeho života.