Regenerace zubů po nošení rovnátek: tipy a triky pro silné zuby

Regenerace zubů po nošení rovnátek: tipy a triky pro silné zuby led, 14 2024

Předcházejte problémům během nošení rovnátek

Víte, že prevence je klíčová i když nosíte rovnátka? Začněme tím, jak předejít poškození zubů hned od začátku. Hygiena úst nebyla nikdy důležitější, ať už pečlivě čistíme mezi zubními drátky, nebo dbáme na to, aby naše jídlo nebylo příliš tvrdé či lepkavé. Nezapomeňte, že rovnátka jsou jako výzva pro kousky jídla, aby se schovaly na těch nejméně přístupných místech!

A co teprve rutinní kontroly u zubaře? Jasně, nikdo z nás nevyhrál v loterii a že by se na ně těšil, ale právě ty mohou předcházet větším problémům. Udržujte pravidelnou komunikaci se svým ortodontem a nebojte se ptát na rady k úpravě ústní hygieny.

Zahrněte do rutiny výplachy

V ústech se toho děje hodně a zadní řady zubů mohou často přijít o potřebnou pozornost. Zkuste výplachy, které mohou pomoct dostat se do těch tajných zákoutí, kde si zubní kartáček neví rady. Stačí málo a vaše ústní dutina poděkuje!

Používejte speciální nástroje

Interdentální kartáčky nejsou žádná věda. Spočívalo by to snad ve fyzice? Každopádně, zapometněte na zákonitosti a jednoduše je používejte ke čištění prostoru mezi zuby a rovnátky. Je to jako když Commodore 64 dostal upgrade na PlayStation 5–rozumíte, že?